5 דברים שחייבים להביא לחו"ל כשמשכירים רכב

5 דברים שחייבים להביא לחול כשמשכירים רכב

תוכן עניינים

השכרת רכב בחו"ל היא דרך נפוצה ונוחה לנוע בארצות שונות. במקום להסתמך על תחבורה ציבורית או מוניות, השכרת רכב מאפשרת גמישות, עצמאות וחופש תנועה. עם זאת, ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון ולהביא איתנו כשמשכירים רכב בחו"ל. 

 

תיעוד ורישיונות נהיגה

כשמגיעים למדינה זרה, חשוב לוודא שיש בידינו את כל האישורים והרישיונות הנדרשים על מנת לשכור ולנהוג ברכב באותה מדינה. חשוב לזכור להביא רישיון נהיגה בינלאומי עם תרגום לאנגלית, שכן זוהי התעודה המזהה העיקרית ברוב מדינות העולם. כמו כן כדאי לאשר עם חברות ההשכרה המקומיות מהן הדרישות הספציפיות באותה מדינה – האם נחוץ גם דרכון? אישורי נהיגה נוספים? רישיון נהיגה בינלאומי בלבד עשוי שלא להספיק בחלק מהמדינות.

ביטוח וכיסוי נזקים

בעת השכרת רכב בדובאי או יעד אחר, חשוב לרכוש ביטוח צד ג' וביטוח מקיף על מנת להיות מכוסים במקרה של תאונה או נזק לרכב. על הלקוח לוודא כי הביטוח מכסה הן נזק לרכוש והן פגיעה בנפש. בנוסף, רצוי לבדוק האם כרטיס האשראי מעניק כיסוי ביטוחי נוסף.

חברות ההשכרה מציעות בדרך כלל מספר חבילות ביטוח, כאשר החבילה הבסיסית מכסה רק נזק עצמי מוגבל. על כן, מומלץ לרכוש את החבילה המורחבת ביותר על מנת להיות מוגנים באופן מקיף מפני הוצאות בלתי צפויות.

 

ערכת החלפת גלגל

נקר בגלגל הוא אחד האירועים השכיחים והמתישים ביותר כשנוסעים בכבישי חו"ל. לכן, חשוב לוודא שיש ערכת שירות בסיסית עם מברג, מפתח גלגלים ובורג החלפה. בנוסף מומלץ לבדוק האם ישנה אפשרות להחליף גלגל רזרבי בחברת ההשכרה או לרכוש ביטוח שכולל החלפת גלגל בדרכים. שירות שכזה יכול לחסוך לנו זמן יקר ותסכול.

ערכת החלפת גלגל

מפות וניווט

ברוב מדינות העולם ישנו כיסוי סלולרי נרחב עם גלישת נתונים, מה שמאפשר להשתמש באפליקציות ניווט ומיפוי בסמארטפון. עם זאת, בחלק מהאזורים הכפריים והמרוחקים עלול להיווצר קושי עם אות סלולרי. לכן כדאי לשקול להדפיס מראש מפות והוראות נסיעה לאזורים אלו, או לחילופין לרכוש מפה פיזית של האזור שנוסעים אליו.

 

אביזרי עזר לרכב

ישנם מספר אביזרים שיכולים לסייע ולהקל מאוד על הנסיעה ברכב שכור: מתקן להחזקת הטלפון לניווט, ערכת טעינה לסמארטפון, ספריית מוזיקה ברכב, מתאם שקע מקומי לטעינת מכשירים ועוד. מומלץ לברר עם חברת ההשכרה אילו אביזרים זמינים וניתנים להתקנה ברכב המושכר, כדי לנצל את הטכנולוגיה להנאת הנסיעה.

 

הפרטים הקטנים

השכרת רכב בחו"ל יכולה להפוך להרפתקה מהנה או לחוויה לא נעימה – הכל בהתאם לרמת המוכנות שלנו. על ידי טיפול בפרטים הקטנים כגון תיעוד נכון, ביטוח מתאים, ציוד לשעת חירום וניווט נכון – אפשר למקסם את החוויה וליהנות מהנסיעה המושלמת, המאפשרת לגלות את פינותיה הנסתרות של המדינה הזרה באופן עצמאי וחופשי.

5 דברים שחייבים להביא לחול כשמשכירים רכב

5 דברים שחייבים להביא לחול כשמשכירים רכב

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו