קיר טיפוס – האם זה סיבה לעשות טיול

אטרקציה ייחודית

תוכן עניינים

אחד מתחומי הספורט אשר צוברים תאוצה בשנים האחרונות, הוא קיר הטיפוס.

מהו קיר טיפוס? היכן ניתן למצוא אותו? ולמי הוא מתאים? זאת ועוד במאמר הבא.

 

מבוא                                                                            

בשנים האחרונות, ספורט טיפוס הקירות עלה למודעות, וסחף אחריו מספר רחב של חובבים מושבעים. לא מדובר רק בתופעה ארצית, אלא כלל עולמית, שכן גם בחו"ל ניתן למצוא מטפסים רבים, הן חובבים והן מקצועיים.

 

קיר טיפוס – מה זה?

קיר טיפוס היא הגרסה הבטוחה יותר, לטיפוס הרים. בגרסה זו, ניתן ליהנות מטיפוס, ללא התחשבות בתנאי מזג האוויר, וללא סיכוני נפילה מגבהים בהרים. הקיר בנוי בשיפויים שונים לפי דרגות קושי שונות. על העץ, מחוברים חתיכות העשויות גומי או עץ, בעזרתן המטפס מטפס מעלה.

 

אז, איך מתחילים?

פשוט מתחילים. מגיעים לעשות קיר טיפוס בתל אביב , בירושלים או בבאר שבע ומתחילים להתקדם שלב שלב. כאמור, ישנן דרגות קושי שונות, לכן כמובן, תתחילו מהדרגה הקלה ביותר. אל חשש, בקיר טיפוס יחכו לכם גם מדריכים, וכמובן שתחוברו לרתמה וחבל על מנת למנוע את נפילתכם.

 

גמישות וקלילות – המפתח לטיפוס

רבים חושבים כי על מנת להצליח בקיר טיפוס, צריך כוח. למעשה, קיר טיפוס מצריך גמישות רבה, וכן יכולת התמצאות על מנת למצוא את נקודות האחיזה שעל גבי הקיר. לא כל נקודות האחיזה מיועדות לטיפוס, חלקן מטרתן להקשות עליכם. הפעלת כוח נדרשת רק לעיתים רחוקות, בעיקר על מנת למשוך את הגוף מנקודת אחיזה לאחרת רחוקה.

מלבד הגמישות, גם קלילות תסייע לכם במהלך הטיפוס.

 

שיטות טיפוס – קצת גיוון

לאלו המתמידים בטיפוס, אשר הצליחו להתקדם ברמות הקושי והשיפויים השונים, ישנה אפשרות לשנות את שיטת וסגנון הטיפוס. שינוי שיטת הטיפוס, מסייעת ליצור גיוון בטיפוס, וכן מסייעת לקבלת נקודת הסתכלות שונה על המסלול ועל נקודות האחיזה.

 

עבודה לטווח ארוך

על מנת ליהנות באמת מקיר טיפוס, עליכם להשקיע רבות. בכדי לעבור בדרגות הקושי והשיפועים השונים, עליכם לטפס יותר מפעם אחת. התמדה בטיפוס והגעה עקבית, תהפוך אתכם למקצוענים. כיום, ישנן תחרויות רבות בענף הטיפוס, הן בארץ והן בחו"ל, המהוות אתגר משמעותי לחובבי התחום.

למרות זאת, אם אינכם רוצים להתמקצע, אך מעוניינים בחוויה ספורטיבית ומרגשת, תוכלו להגיע לקיר טיפוס גם באופן חד פעמי.

 

על רגל אחת – קיר טיפוס

קיר טיפוס מאפשר הנאה מטיפוס באופן בטיחותי, זמין ונגיש יותר מטיפוס הרים. היום כבר אין סיבה לעשות טיול, בארץ פזורים לא מעט קירות טיפוס, ביניהם קיר טיפוס בתל אביב, ירושלים ובאר שבע. מדובר בעבודה לטווח ארוך, שכן התקדמות בין המסלולים ורמות הקושי השונות, לא נעשה ביום אחד, לכן התמדה היא שם המשחק.

 

אישה מטפסת

אטרקציה ייחודית

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו