מה כולל תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית

אזרחות אמריקאית

תוכן עניינים

אזרחות אמריקאית היא אחת מהאזרחויות המבוקשות ביותר בעולם. היא מציעה עבורכם יתרונות רבים, אבל מדובר בתהליך בירוקרטי שהוא לא תמיד פשוט. אז איך אפשר להוציא אזרחות אמריקאית ומה התהליך כולל? נסקור כמה מהדרכים לעשות זאת במאמר הבא.

 

אזרחות מלידה

אחת הדרכים הפשוטות ביותר להשיג אזרחות אמריקאית היא מלידה בתוך גבולות ארצות הברית, גם אם זה עבור מי שהוא ילד להורים שאינם אמריקאים. כל מה שצריך לצורך זה הוא את תעודת הלידה המקורית, והאזרחות ניתנת אוטומטית. מהצד השני, ילדים שנולדו מחוץ לארה"ב אך ההורים שלהם הם בעלי אזרחות אמריקאית, יכולים גם כן לקבל אזרחות.

בשביל זה צריך להוכיח שאחד ההורים, שהוא אזרח ארה"ב, התגורר לפחות חמש שנים בגבולות אמריקה לפני שהילד נולד. לתהליך זה יש קצת יותר שלבים, שדורשים איסוף של הוכחות על האזרחות האמריקאית של ההורים, הוכחה על תושבותם בארה"ב, מילוי של טופס מיוחד, שליחתו לגוף הרלוונטי ועוד. במידת הצורך, ייערך גם ראיון. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין אזרחות אמריקאית בתהליך זה.

אזרחות מלידה

 

אזרחות בנישואין

דרך נוספת להתאזרח היא להתחתן עם אזרח אמריקאי. בתחילת התהליך יש להגיש בקשה לתושבות קבע בעקבות המעבר לבן או בת הזוג, ולאחר מכן אפשר להגיש בקשה לאזרחות דרך הליך "איחוד משפחות". הקריטריונים הנדרשים הם שצריך להתכוון לחיות יחד בארה"ב, ושבן או בת הזוג האמריקאים מסוגלים להוכיח את היכולת הכלכלית שלהם לתמוך בבני הזוג. זה נעשה באמצעות הגשה של תצהיר מיוחד. לאחר ששני התנאים האלה מוכחים, אפשר להגיש בקשה למשרד ההגירה ואז לבצע ראיון בשגרירות ארה"ב.

 

גרין קארד

נציין דרך נוספת לקבל אזרחות אמריקאית- גרין קארד. כל שנה ממשלת ארה"ב מקיימת הגרלה של 50 אלף תעודות גרין קארד שמאפשרות לאנשים לזכות במעמד של תושבי קבע, שלאחריו ניתן להגיש בקשה להתאזרחות שכוללת מספר טפסים, מבחן על ההיסטוריה והממשל האמריקאי, ולבסוף שבועת אמונים לארצות הברית של אמריקה.

אזרחות מנישואין

 

תפקידו של עורך דין מומחה

כפי ששמתם לב, כל אחת מהדרכים להשיג אזרחות אמריקאית דורשת תהליך בירוקרטי בעל מספר שלבים. בכל אחד ממנו יש טפסים שצריך למלא ולהגיש, קריטריונים שצריך לעמוד בהם וכדומה. כדי להפוך את התהליך לקל יותר, רצוי להשתמש בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום, שיוכל להגיש הכל כהלכה, ולהבטיח שגם התהליך יושלם בהצלחה וגם שלא תבזבזו זמן יקר. אל תשכחו שאמריקאים הם לא כמו ישראלים שלפעמים יכולים "להחליק"- אם מילאתם משהו לא נכון, נפלתם- ואתם צריכים להתחיל מחדש. לכן עזרה משפטית יכולה להיות קריטית.

 

לסיכום

יש כמה דרכים לקבל אזרחות אמריקאית, כאשר בכל אחד מהם יש תהליך שונה. בין אם באמצעות זכות מלידה, נישואין או הגרלת גרין קארד, המסע להיות אזרח ארה"ב דורש מכם הכנה, קפדנות וסבלנות.

עורך דין מומחה

אזרחות אמריקאית

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו