טיול בעיר האוניברסיטאית קורק שבאירלנד

תוכן עניינים

העיר האוניברסיטאית קורק נמצאת בדרום אירלנד בקרבת האוקיינוס. דרך עיר זו זורם נהר הלי שמתפצל לשני נהרות בחלקה המערבי של העיר. בעיר זו ישנה אוניברסיטה המהווה מוקד מרכזי ומיוחד, שגם בין מבניה זורם הנהר, וכתוצאה מהימצאות האוניברסיטה בעיר העיר מאופיינת באווירה סטודנטיאלית, כמו ערים נוספות ברחבי אירופה, חיי לילה, אנשים ידידותיים, ובילויים המתאימים לאורח חייהם של הסטודנטים. בנוסף העיר מהווה נקודת מוצא לאתרים רבים באזור זה של המדינה – הדרום וגם לטיולים במערב אירלנד.

באזור עיר זו ישנם אתרים מגוונים בעלי חשיבות היסטורית ואופי בילוי מסוגים שונים דבר המאפשר בחירה בין סגנונות טיולים שונים והתאמה לרצונות המבקר בעיר ובקרבתה. המשך נציג כמה מהאטרקציות הפופולריות בעיר ובסביבתה.

טיול בעיר האוניסרסיטאית קורק שבאירלנד

האוניברסיטה

קמפוס האוניברסיטה אשר נמצא למרגלות נהר הלי, מהווה מקום מרכזי בעיר ואתר מומלץ לביקור בעת שהותכם בעיר. במעבר דרך מבנה הקמפוס ניתן להבחין בהרבה יצירות אומנות המעטרות את המבנה כמו פסלים ציורים ותמונות. זאת מכיוון שבקמפוס ישנה גלריה אשר מארחת באופן קבוע תצוגות אומנות שונות ובעקבות כך גם הקמפוס עצמו מאופיין בהימצאות מיצגי אומנות שונים.

מבשלת בירה

במבשלה זו בשם פרנסיסקאן וול, על שם המקום בו היא ממוקמת שבעבר היה מוצב שם מנזר בעל אותו השם, ישנן בירות מסוגים שונים המיוצרות במקום. בירות אייל לאגר וחיטה וגם סוגים נוספים של בירות ממבשלות קטנות ממקומות שונים בעולם. בנוסף לעיתים במקום ישנן הופעות של מוזיקאים מקומיים. להגיע למקום לנוח ולהנות מבירה איכותית ומוזיקה נחמדה.

השוק האנגלי

השוק האנגלי בעיר קיים כבר מספר מאות, משנת 1788, המיוחד בו הוא התוצרת הימית טרייה וזה רק חלק מן המוצרים הנמכרים בשוק כמו כן נמכרים גם לחמים מיוחדים, גבינות ומאכלים אירלנדים מסורתיים. השוק הוא אחד מהשווקים העירוניים העתיקים הקיימים ברחבי העולם.

טיול לטירת בלארני

הטירה ממוקמת בתוך פארק יפה צפונית מערבית לעיר קורק. הטירה נבנתה לפני יותר משש מאות שנה ומהווה מוקד תיירותי לתיירים מהעולם כולו. נהוג לעלות למגדל הטירה ובו יש אבן שיש המאמינים כי היא מביאה מזל טוב. ישנו סיור למקום ללא תשלום אשר יוצא מנקודה מרכזית בעיר.

 

מוזיאון החמאה

כן, קראת נכון בעיר זו ישנו מוזיאון המוקדש לחמאה, לתהליך ייצורה וגם לכלל מוצרי החלב אשר מפיקים באירלנד, מקום המראה את החשיבות של התהליך ייצור המוצרים הללו באופן עצמאי וביתי – דבר בעל חשיבות למקומיים והינו חלק מהמסורת שלהם.

עיר דייגים קרובה

מהעיר קורק ניתן לקחת אוטובוס לעיר בליקוטון, עיר דייגים שבה אפשר לערוך טיול על צוקים ירוקים  הממוקמים על קו החוף ומשיקים לאוקיינוס. טיול מקסים ומיוחד במינו שמשלב הרים ונוף מי האוקיינוס הכחולים.

 קתדרלות בעיר

בעיר יש שתי קתדרלות סנט פינבר וסנט מרי, שתיהן החלו להיבנות במאה ה19 ובעלות אופי של אריטקטורה גותית וניאו-גותית .

שופינג

הרחוב המרכזי בו ממוקמת חנויות שופינג הקיימות בעיר נמצאות ברחוב סנט פטריקס שזהו גם הרחוב הראשי של העיר. הדרך נעימה להולכי רגל ובסוף הרחוב בחלקו הצפוני ישנו פסל. במעבר ברחוב ניתן להבין בסגנונות הבניה השונים ממהלך מאתיים השנים האחרונות.

כנסיית סנט אן

הבניין המוכר בעיר וסמל הוא המבנה של כנסיית סנט אן שנמצא גם הוא בחלקו בצפוני של העיר. מבנה זה בנוי מאבן סלע אדומה, כפי שמתאפיין אזור צפון העיר ומזרחה ואילו מערב ודרום העיר מאופיינים בבניה באבן לבנה.

הנמל

נמל קורק הוא נמל טבעי, עם מזח על נהר הלי החוצה ומחלק את העיר, אחד מן הנמלים הטבעיים הגדולים בעולם, דבר ההופך את העיר לעיר נמל מרכזית של אירלנד דרכה מועברות סחורות מסוגים שונים. מקום טיול נחמד בהתאם לתנאי מזג האוויר.

פארק פיצג'ארלד

הפארק נמצא בקצה העיר, שיש בו גם את המוזיאון הציבורי קורק, בפארק מוצבת מזרקת נוי עוד מימי הקמת הגן, בתחילת שנות ה20. בתוך הפארק חוץ מהמוזיאון ניתן למצוא גם משטח החלקה מקרח, בריכות ובהן פרחים פסלים וספסלים המאפשרים מנוחה מן ההליכה בפארק.

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו