מהי השתתפות עצמית בביטוח ומתי נצטרך לשלם אותה?

ביטוח בחו"ל

תוכן עניינים

אם ביצעתם לאחרונה ביטוח לרכב, ביטוח חו"ל או אפילו ביטוח לדירה, אתם וודאי שמעתם לא פעם את הנציג שמציין בפניכם שוב ושוב את המושג 'השתתפות עצמית'. ובכן, מדובר במושג נפוץ ביותר שנשמע בקרב רבים, אבל לא כל המבוטחים ששומעים אותו יודעים מה עומד מאחוריו.

זו הסיבה שגרמה לנו לעצור את שטף הכתיבה שלנו ולהעלות את המדריך הנוכחי שיאפשר לרבים לדעת מהי השתתפות עצמית ולמה כל כך חשוב להכיר אותה מקרוב.

 

תכירו את הרקע המעמיק לכתיבת המדריך

רגע לפני שנציג בפניכם את כל המידע בנוגע להשתתפות עצמית, חשוב מאוד שתדעו שהמדריך הנוכחי נכתב בעקבות פניות רבות שקיבלנו מצד גולשים שקוראים את המדריכים שלנו באופן קבוע. רבים מהם ציינו כי בכל פעם שאנו כותבים על ביטוחים, אנו מציינים את המושג 'השתתפות עצמית'.

לדבריהם, הם לא בטוחים שהבינו במה מדובר. כך שמעל ל – 20 גולשים ביקשו מאתנו בהודעה פרטית לכתוב על כך מדריך מקיף. אם כתבתם לנו הודעה שכזו לאחרונה, תדעו שקראנו אותה בעיון והחלטנו להקשיב לכם ולסייע. שכן, מדריך זה מוקדש לכם ולכל מי שרוצה לדעת פרטים מקיפים בנושא.

 

תכירו את ההשתתפות העצמית

אם נציג של חברת ביטוח אמר לכם שיש חלק של השתתפות עצמית בביטוח שלכם, כדאי שתדעו שהכוונה היא שיש מקרים מסוימים שבו אתם תצטרכו להשלים חלק מסוים מהעלות על הנזק. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי למשל בביטוח רכב, כאשר המבוטח צריך לשלם במידה והחברה מתקנת את הנזק עבור המטופל בעקבות עניין כלשהו או לצד שלישי.

ראוי לציין כי הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי גם בביטוח לחו"ל. אם תכננתם לבצע ביטוח שכזה, כדאי שתדעו שבחירה של ביטוחו"ל בקליק יאפשר לכם לקבל ביטוח טוב עם מינימום השתתפות עצמית.

 

אפשר להוזיל את ההשתתפות העצמית?

סביר להניח שתהיתם האם אפשר להוזיל את ההשתתפות העצמית. אז דעו כי הגובה של ההשתתפות העצמית משתנה מחברה אחת לאחרת, כך שאתם צריכים לערוך השוואות מחירים באופן מקיף ולבדוק לא רק את התנאים הכלליים של הפוליסה, אלא גם את הסעיף של ההשתתפות העצמית.

 

איך תוכלו לערוך השוואות בין החברות השונות?

כדי שיתאפשר לכם לבצע השוואות בין חברות הביטוח השונות באופן הטוב ביותר, אתם צריכים קודם כל לבחור ב – 3 חברות שאתם רוצים לבדוק את הפוליסות שלהן. לאחר מכן, עליכם לערוך בירור על כל חברה בנפרד תוך שימוש באחת הפלטפורמות הבאות:

  • גוגל (לשונית הביקורות)
  • אינסטגרם
  • פייסבוק

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את כל המידע בנוגע להשתתפות עצמית בביטוח ומתי תצטרכו לשלם אותה. כעת, כשיש בידיכם את כל הפרטים בנושא, נותר לכם רק ליישם את ההשוואה שציינו בפניכם לעיל, כדי שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם בביטוח המשתלם ביותר מהבחינה הזו.

ביטוחו"ל

ביטוח בחו"ל

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו