דילים לבתי מלון בסיני הם הדבר החם הבא

בריכה

תוכן עניינים

בעבר כשהיינו יורדים לנפוש בסיני היינו עושים את זה בעיקר בחושות ובקמפים הרבים שפזורים לאורך רצועת החוף המדהימה.

היו לנו כל הסיבות הנכונות לכך – מחירי רצפה (ואז הם באמת היו ברצפה, אפילו זו של הים האדום), אווירה אמיתית של חופש, בטן גב, חופים מדהימים ואירוח כיד המלך.

המלונות בסיני היו כמובן קיימים אבל נתפסו כאפשרות שמיועדת יותר לחופשה משפחתית שעליה גם כך ההוצאה גדולה יותר ולכן לא היו האופציה הראשונה של רוב המטיילים.

איפשהו באמצע שנות ה-2000 החליטו במצרים שסיני הוא יעד שמאוד כדאי לפתח מבחינה תיירותית ויש לומר שהם עשו זאת בשכל.

מעבר לבניית מתחם המלונות "טאבה הייטס" ועידוד לבניית מלונות חדשים רבים (את אלה שלא הגיעו לקו הגמר אפשר לראות לאורך הכביש מטאבה לנואיבה), הוחלט לסבסד את האירוח במלונות, או במילים פשוטות יותר לשלם כסף למלונות עבור כל אורח שמגיע להתארח בהם.

זה כמובן מיד קיצץ משמעותי את מחיר האירוח במלונות וגם אפשר להם להוציא יותר כסף על תחזוקה ושדרוג.

בנוסף, המדיניות הזו משכה לסיני רשתו מוכרת ובינלאומיות של מלונות (הילטון, מובנפיק, מרידיאן) שהציעו את הסטנדרטים המעולים שלהם גם בסיני.

 

מלון בסיני לכל דורש

וכך, החופשה בסיני הפכה זולה עוד יותר ממה שהיא (דבר שלא חשבנו שאפשרי בכלל), דילים לבתי מלון הפכו דבר שבשגרה וחופשות הכל כלול לארבעה לילות ב-500 ₪ פתאום נראו דבר טבעי והגיוני. כי למה לשלם 100 שקל ללילה בחושה בראס א-שטן כשאפשר באותו מחיר לקבל אחלה חדר במקום כמו מלון לה פלאיה הנהדר, ממש חצי קילומטר משם? זה לא שהקמפים הפכו להיות להיות ריקים, ממש לא. האוכלוסייה בהם פשוט התחלפה ויותר אנשים התחילו להגיע לבתי המלון, גם כאלה שלא ביקרו בהם קודם.

הנגישות של בתי המלון בסיני הביאה אליהם קהלים חדשים, כאלה שקודם לא היו מגיעים למלונות בסיני כלל או שהיו מסתפקים במלונות זולים יותר. מלון ארבע העונות למשל, הוא מלון מעולה בשארם א-שייח'. בעצם מלון זו הגדרה שקצת מקטינה אותו – מדובר על כפר נופש לכל דבר ועניין שאין בכלל צורך לצאת מהמתחם שלו לאורך כל החופשה. סבסוד המחירים מאפשר כמעט לכולם ליהנות מחופשה ברמה גבוה במלון כמו ארבע העונות ומלונות הדומים לו.

 

מה עם החושות?

הסירו דאגה מלבכם. הקמפים גם הם נותרו עם המון עבודה, גם לאחר שהמלונות הורידו מחירים. כדי להתחרות בבתי המלון, שדרגו הקמפים את החדרים, הוסיפו מזגנים, ריהוט ופסיליטיז בחופים והתוצאות לא אחרו להגיע – בשיא העונה לא תוכלו למצוא מקום אחד פנוי בלי להזמין כמה חודשים מראש.

אין ספק שהמהלך של ממשלת מצרים הוכיח את עצמו ויכול להוות דוגמה מעולה לאיך מעודדים תיירות באזור עם נתוני פתיחה מדהימים שרק היה צריך דחיפה קלה. התיירים מכל העולם מגיעים בהמוניהם והמספרים מדברים בעד עצמם – מישראל בלבד ביקרו בסיני כמעט 300 אלף איש בשנת 2019. כל עוד המדיניות הזו תמשיך להתקיים, אין ספק שגם המספרים ימשיכו לעלות.

מיטה זוגית

בריכה

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו