האמן מחזיק ביד כלי מתכת עם גלגל בקצה
Street Sound System גן מוזיקלי אלקטרוני
29
אמנות וטכנולוגיה

אורן עילם  

בכורה ישראלית

ג'אם סשן ציבורי של נגנים מזדמנים. מטרת הפרויקט היא לאפשר לעוברי אורח לייצר מוזיקה אלקטרונית חיה על ידי תנועות גוף ושימוש בחיישנים אלקטרונים, כשהנגנים מתקשרים זה עם זה באמצעות העיניים, הידיים ותנועות ראש. מערכת הסאונד האלקטרונית בנויה ממתקני מתכת המכילים חיישני כיפוף, מרחק והקשה ומשמשת כלי להפקת צלילים ולשיח במרחב ציבורי. המרחב בנוי כך שהוא מאפשר למספר משתתפים להתבונן זה בזה, לשוחח בסאונד ולבנות טראק עשיר ובכך למעשה להוציא את אולפן ההקלטות לשטח.

הנגנים לא נדרשים למיומנויות נגינה ולא מנסים להפגין ווירטואוזיות אישית אלא שואפים לייצר מתוך הדיאלוג ביניהם סאונד שלם הגדול מסכום חלקיו. הם מדלגים בין הצורך להתבטא ולדרוש הקשבה לבין היכולת לתת במה לאחר ולהקשיב, מציפים רעיונות, מגלגלים אותם עד לכדי מיצוי ומתחילים משהו חדש.

העבודה החלה כפרויקט הגמר של האמן אורן עילם בעת לימודיו בבצלאל במחלקה לעיצוב תעשייתי ועולה לראשונה במרחב הציבורי.

תכנות C: אמיר כהן / סאונד: רונן  פרי

צילום תמונה: ענבר רוטשילד

על האמן

אורן עילם הוא בוגר עיצוב תעשייתי בבצלאל. הציג בשבוע  DLD של עיריית תל-אביב  ובפסטיבל אשדוד לשירה. עובד עם נוער בסיכון בתחום של שירה וגרפיטי, מעביר סדנאות שירה ומעצב תעשייתי לפרנסתו.

*הפרויקט פותח במסגרת שהות אמן -מתחם האמנים הפסט'פקטורי בבת-ים ציור של חצי פנים של חתול עם כיתוב פסטיבל בת ים fest'factrory

 

 

 

יום רביעי - חמישי 23-24/8
  • לאורך כל הערב
יום שבת 26/8
  • לאורך כל הערב