ידיים אוחזות בכבל עור תלוי על עץ
?Shall We Fall שניפול?
25
תיאטרון - קרקס
נטע פולק ונועה לארה מאיר
בכורה ישראלית
בזירת קרקס, בעולם שבו אסור ליפול, שתי אקרובטיות אוויר מתמסרות לנפילה ולהנאה שביכולת להרפות. העבודה חוקרת את המקומות והצדדים שאנו, אמניות העוסקות בקרקס, חונכנו להצניע. בתוך אמנות המקדשת גוף וחוזק, איזה מקום יש לנשיות? לאנושיות? מה מותר? מה אסור?

הקהל מצפה מאיתנו להרשים, להחזיק, לחייך גם כשקשה לנשום, לא להשמיע קול, להסתיר כשכואב ולשים גרביונים כדי שלא יראו את הסימנים הכחולים. אסור לנו ליפול.

ואם ניפול?

נפילה היא איבוד יציבות, שמלווה בתנועה לעבר הקרקע. תנועת הנפילה במהותה היא תנועה שאין ממנה דרך חזרה. נפילה מחייבת שחרור מוחלט.

בשנייה הזאת אנחנו רוצות לשהות. ברגע בו אפשר לשחרר את כל הציפיות והתפקידים, ופשוט להרפות וליפול.

Shall we fall? הוא מופע קרקס חשוף ואמיתי בו אנחנו נתלות על חישוק אווירי ממתכת, מטפסות מהקרקע אל החישוק וחזרה, חוקרות את מערכת היחסים שלנו זו עם זו ועם החישוק.

נשבור את הדרך בה אנחנו רגילות ליצור, ובה הקהל רגיל להסתכל על מופע קרקס. נפשוט את הגרביונים, נחשוף את הפצעים ונגלה את היופי שקיים דווקא במקומות שאנחנו תמיד מנסות להסתיר.

 

תודה מיוחדת על הליווי והייעוץ האמנותי למאיה ערד יסעור, חיים אברמסקי, יוגי דקל, אורית נבו ON CIRCUS, לי מאיר.

קרדיט תלבושות: יסמין וולק.

צילום התמונה: ענבר רוטשילד

 על האמניות

נטע פולק, אמנית קרקס. בוגרת בית הספר סנדסיאל לקרקס, מחול ותיאטרון. מתמחה בחישוק אווירי ודאבל טרפז בדגש על שילוב של טכניקה עם מחול ותיאטרון. מלמדת קרקס ופילאטיס לילדים ומבוגרים. היתה שותפה באנסמבל  On של אורית נבו ובהצגת הקרקס לילדים "חלומות באוויר". השתתפה בקורס "אני כפרפורמר" בהחיית ענת גריגוריו. מופיעה בארץ ובעולם במופעי קרקס, מחול ותיאטרון.
נועה לארה מאיר, אמנית קרקס. מתמחה בסינגל פוינט טרפז ודאבל טרפז. בוגרת בית הספר "סנדסיאל" לקרקס, מחול ותיאטרון. השתתפה בתכניות התנועה והפרפורמנס SMASH בברלין, ו"אני כפרפורמר" בנחיית ענת גריגוריו. נועה הופיעה בפסטיבלים שונים בארץ (פסטיבל מודיעין לקרקס, בת ים, עכו) ובחו"ל (Chicago Contemporary Circus Festival, Circus Sessions in Toronto)

משך המופע: 30 ד

יום רביעי - חמישי 23-24/8
  • 20:25
  • 22:50
יום שבת 26/8
  • 20:55
  • 23:20