מעגל אור שבתוכו כלב וצלו וצל של אדם שמניף אגרוף
Shadowing צללים
14
תיאטרון רחוב
Chomko & Rosier | אנגליה
מופע בינלאומי
המועצה הבריטית בישראל שמחה לקחת חלק בפסטיבל בת-ים לתאטרון ואמנות רחוב ולהציג לראשונה בישראל את הפרויקט Shadowing של האמנים Rosier Matthew ו-Chomko Jonathan ,זוכה פרס ה City Playable בבריסטול לשנת 2014.
העבודה משתמשת באורות העיר על מנת להקליט ולהקרין את הצל של העוברים והשבים. כשהשמש שוקעת מתחילים פנסי הרחוב של Shadowing לתעד את תנועות העוברים והשבים ומחזירים אותן כצל להולך רגל הבא, כך שמתאפשרת הצצה לצל של מי שהלך באותה הדרך לפני כמה רגעים. היצירה פועלת בתוך הצללים – הדימויים המוכרים במרחב הציבורי-עירוני – אך למעשה היא פורעת אותם על ידי הפיכתם לנעים, מגיבים, ומזמינים את הצופים לאינטראקציה.
העבודה יוצרת סדר ציבורי חדש ביחסים שבין המרחב הציבורי לבין הצופה שאיננו רק צופה אלא משתתף פעיל בתוך היצירה. הפרויקט מאפשר לצופים לשחק עם הצל של עצמם ושל אחרים, להגיב ולחשוב ומזמין אינטראקציה בין אנשים החולקים את המרחב. Shadowing חוקר את הניתוק שהטכנולוגיה יוצרת בין זרים, את תפקיד האור בעיצוב דמותה של העיר ואת שכבות המידע הבלתי נראות ותחושת המעקב החודרים למרחב העירוני העכשווי. הרעיון העומד מאחורי הפרויקט ומוביל כיום את מרב העשייה היצירתית בבריטניה הוא חדשנות ושימוש בטכנולוגיה חדשה במרחב הציבורי.
הפרויקט יוצג בכל ערבי הפסטיבל ויאפשר לעוברים והשבים לקחת חלק פעיל בתוך יצירת אמנות.
בנוסף, יקיימו היוצרים סדנה לקהל המקצועי.
על היוצרים:
Rosier Matthew – מעצב בריטי עם רקע באדריכלות ואורבניזם. בעל תואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת אוקספורד ברוקס.
Chomko Jonathan – מעצב אינטראקטיבי, יליד קנדה. בעל תואר ראשון בעיצוב אינטראקטיבי מאוניברסיטת מלמו בשוודיה.
מתיו וג'ונתן הם המקימים והמנהלים של סטודיו Rosier & Chomko בלונדון, אשר משלב בין עיצוב אינטראקטיבי, אדריכלות ואמנות ומוציא לפועל פרויקטים המבוססים על חוויות במרחב הציבורי, מיצבים אינטראקטיביים, תערוכות, סדנאות ושיתופי פעולה.
תודות: מיה ענר, עמנואל ויצטום
photo by: Farrows Creative
יום רביעי - חמישי 23-24/8
  • לאורך כל הערב
יום שבת 26/8
  • לאורך כל הערב