ציור של כני ציור שעליהם קופסות על צילום של רחבה לפני בניין
חלון מקומי – המכללה למנהל
5
מיצג
עדי נחום – פרויקט גמר נבחר
מיוחד לפסטיבל
חלונות ראווה זמניים בעיר מציגים למכירה פריטים של יוצרים מקומיים אותם ניתן לרכוש באמצעות סריקה של QR קוד המופיע על גבי המוצר. המיזם מבוסס על פלטפורמה מסחרית המשלבת בין חנות פיזית לבין חנות דיגיטלית. מטרת המיזם לתמוך ביוצרים עצמאיים ומיקרו עסקים מקומיים. המודל המסחרי תומך בכלכלה שיתופית מקומית בה תושבים מקיימים מסחר זה עם זה, מעודד תוצרת עצמית מקומית ומחזק את קשרי הקהילה בעיר.
הפיילוט הראשוני שמתוכנן בבת- ים יעלה במסגרת הפסטיבל ויוצע בעתיד גם לערים אחרותפרויקט הגמר של המסלול לתקשורת חזותית במרחב, בבית-הספר לעיצוב וחדשנות של המכללה למנהל בהנחייתם של ראש המסלול, המעצבת אפרת ידיד בן עזרא והמעצב איל זקין עסק השנה בהשפעה של תקשורת בין תושבים ותרומתה לאיכות החיים בעיר. שאלנו את עצמנו 'האם העיר ממצה את הפוטנציאל של המשאב המשמעותי ביותר שלה – התושבים?'
תקשורת בין תושבים יכולה להגדיל את ההשפעה שלהם על החלטות עירוניות, ליצור קהילות המקדמות עניין משותף, לעודד ערבות הדדית בין שכנים, לאפשר שיתופיות והתנדבות ולייצר ידע משותף. ערים רבות רוצות למתג את עצמן "כערים חכמות", אולם אין כיום הגדרה אחידה וברורה למושג. האם ניהול מושכל ויעיל של המערכות העירוניות הוא המאפיין המרכזי של עיר חכמה? יחד עם עיריית בת-ים בחנו את הנושא של עיר חברתית חכמה; עיר שמייצרת מרחבים, פלטפורמות והזדמנויות לתקשורת ומפגש בין תושבים, מתוך הכרה בערך של ידע קולקטיבי והכוח של תושבים לעשות למען תושבים.
במסגרת סיעור מוחות משותף של העירייה והאקדמיה נבחרו מספר אתרים, אתגרים והזדמנויות בעיר אשר נמצאו רלוונטיים לסוגיות הללו ומזמינים התערבות עיצובית או יזמית.על המסלול לתקשורת חזותית במרחב:
תכנית לימודים ייחודית לתואר ראשון בעיצוב רב-תחומי המשלבת בין עיצוב מרחב ותקשורת חזותית (עיצוב גרפי). בית הספר לעיצוב וחדשנות פיתח את המסלול לתקשורת חזותית במרחב כמענה לשינויים ומגמות שזיהה בעולם העיצוב. אחת המגמות האלו היא שפרויקטים מסחריים וציבוריים זקוקים לשירותי עיצוב במספר תחומים במקביל: מיתוג, תכנון ועיצוב מרחב, דיגיטל, אריזה ועוד. עובדה זו יצרה בשוק דרישה גבוהה למעצבים רב-תחומיים שיוכלו לתת מענה הוליסטי לפרויקט.מנחה: אפרת ידיד בן עזרא / עוזר הוראה: איל זקין

 

הפקה: מעצבת נופר צרפתי.

אפרת בן עזרא ידיד

איל זקין
Wood N Design

לוגו מכללה למנהל - איכת גבוהה

יום רביעי - חמישי 23-24/8
  • לאורך כל הערב
יום שבת 26/8
  • לאורך כל הערב