שתי נשים וגבר עומדים עם רגליים במי הים
חוּליוֹת
39
אנימציה
מורן סומר, אוסי ולד, ריקרדו ורדסהיים
בכורה ישראלית

סרט אנימציה המוקרן על החול, בגבול הדינמי שבין הים ליבשה. שרשרת אירועים אבולוציוניים מובילה לרגע מדומיין אחד על החוף.יד, מניפה, רגל ומטקה, סנפיר ומשוט, גלגל הצלה. כמו משחק הרכבה מחוכם הים בוחן את האובייקטים, תר אחר אפשרויות של קיום ומשלח אותן אל החול. אם אבולוציה היא שרשרת טעויות גנטיות ביצורים חיים לאורך הדורות: איזה מין טעות אנחנו?

הצופים מוזמנים להקשיב לגלים, לתהות על הסיבות והנסיבות שהובילו אותנו לכאן, על החיים שהצליחו ועל אלה שפחות. להביט אל הים שממנו הכל התחיל.

עיצוב פס קול ומוסיקה: אורי קדישאי

צילום התמונה: ענבר רוטשילד

על האמנים 

ריקרדו ורדסהיים – במאי ואנימטור המתמחה בסטופ מושן וקומפוזיטינג. משמש כראש המסלול לאנימציה במכללת ספיר. מקים ושותף בסטודיו לאנימציה "ZAZ animation". בין עבודותיו ניתן למצוא פרסומות, סרטים עצמאיים, סדרות אנימציה לילדים ווידאו קליפים. ריקרדו הוא בוגר האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, מת על טראש באשר הוא ופיצה עם אננס.

מורן סומר – אנימטורית ומרצה לאנימציה, מתמחה בסטופ מושן ובאנימציית דמויות. עבודותיה הוצגו בעשרות פסטיבלים בארץ ובעולם וזכו בפרסים. בעלת תואר ראשון באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים, ובוגרת לימודי המשך של National Film and Television School באולפני אארדמן באנגליה. מקימה ושותפה בסטודיו זז לאנימציה. מורן מעריצה קיפודים וקצת חושדת בברבורים.

סרטם האחרון, רה-אורגניזציה, שנעשה בשיתוף עם אוסי ולד, השתתף באירוע האמנות נקודת מגע במוזיאון ישראל ומוקרן כעת בפסטיבלים ברחבי העולם.

אוסי ולד – יוצרת אנימציה העובדת על התפר שבין מחול לאנימציה. יצרה מופעים המשלבים מחול ואנימציה וכן סרטי אנימציה קצרים ביניהם "רה אורגניזציה" בשיתוף עם ריקרדו ורדסהיים ומורן סומר אשר נוצר במקור עבור  "נקודת מגע" במוזיאון ישראל 2015, "שיקוף", חלק מפרוייקט "מכתב אהבה לקולנוע" אשר הוקרן בפסטיבל לוקרנו 2014, "שנת השפן" בשיתוף עם אפרת רובין עבור קליפה אדומה 2012 ועוד. עבדה כאנימטורית בוואלס עם באשיר, כנס העתידנים, ניר וגלי ומגוון פרויקטים נוספים. מרצה  בבצלאל ובמכללת ספיר. בוגרת בצלאל.

לאתר של אוסי ולד

לאתר zaz

*הפרויקט פותח במסגרת שהות אמן -מתחם האמנים הפסט'פקטורי בבת ים

  לוגו החצי חתול של הפסטפקטורילוגו שחור אדום ולבן עם כיתוב animation zaz

יום רביעי - חמישי 23-24/8
  • לאורך כל הערב
יום שבת 26/8
  • לאורך כל הערב