על הפסטיבל

דבר העירייה

העיר בת-ים חוגגת בימים אלו 90 שנה להקמתה, ואירוע השיא של החגיגות הללו הוא ללא ספק הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון ואמנות רחוב, שכן הפסטיבל מממש כמה מערכי היסוד של העיר, ובראשם מרכזיותם של תרבות ואמנות בחיי התושבים ובמרקם העירוני. הפסטיבל מציע אמנות שנגישה לכולם : תושבים מן העיר והארץ לצד אנשי אמנות, מבוגרים, דרך צעירים וילדים, וכמובן העובדה שהכניסה אליו חופשית, וכולם, אבל כולם, יכולים לקחת חלק בחגיגה הייחודית הזאת.
הפסטיבל, תחת ניהולו האמנותי של אמיתי יעיש בן אוזיליו, ממשיך להוביל את תחום אמנות הרחוב, או לחילופין האמנות במרחב הציבורי בארץ. קבוצות ואמנים מובילים באירופה, שמונה בכורות ישראליות שרובן נולדו, נוצרו והתפתחו בבת-ים במתחם האמנים פסט'פקטורי, מופעים ופעולות שנוצרו עבור הפסטיבל, מרביתם בשילוב תושבי העיר, ומופעים אורחים מצויינים מהארץ – כל אלה מציעים למבקרים בפסטיבל חוויה אמנותית עשירה ומרגשת שאין כמותה.

 

דבר המנהל האמנותי

להחזיר את המרחב הציבורי לציבור

 

הרחוב, שבעבר היה שוקק חיים ומלא באנשים, משרת היום ברובו את המכוניות שמן הצד האחד  מאפשרות לנו לנוע ממקום למקום, ומן הצד השני מבודדות אותנו ומונעות מאיתנו להתבונן ולחוות את המרחב כפי שהוא ולא רק כדרך מעבר.

המציאות  הקפיטליסטית מכנסת אותנו יותר ויותר בטלפונים החכמים וברשתות החברתיות המתקיימות בהם, סוגרת אותנו בתוך מכוניות או מגדלי מגורים אטומים וממוזגים. אט אט היא אוטמת אותנו מלחוות חווית משותפות במרחב הציבורי השייך לכולנו, ואנו אליו.

למשך שלושה ימים בת-ים מפנה את הרחוב מכלי הרכב, וכולנו יכולים לחוות מחדש את המרחב הציבורי על כל האפשרויות הטמונות בו. כל שביל, כביש או מדרכה, כל פיסת דשא, חוף או חורשה הופכים להיות מקום היכול לאצור בתוכו מופע, תהלוכה, מיצג או תערוכה. ובכך חוזר הרחוב להיות לזירת ההתרחשות המרכזית.

גם האמנות שלרוב שוכנת במוזיאונים, בגלריות או באולמות חשוכים, יוצאת בשלושת הימים הללו למרחב הפתוח והציבורי ומצטרפת להתרחשות המרכזית ולחגיגה. היא מתמודדת עם הקהל המזדמן לה מתוך מחויבות בסיסית ופשוטה : לסקרן, לתקשר ולייצר חוויה לכל צופה וצופה.

 

את החוויה הזו אני מבקש לקיים : לעורר את הסקרנות שלכם כקהל, וליהנות מאמנות שנגישה לכולם במרחב המשותף לכולנו.

בנוסף לתפקידו של הפסטיבל למנף את העשייה של אמנות במרחב הציבור בארץ באמצעות עבודה של אמנים העובדים במתחם פסט’פקטורי לאורך שנה שלמה, ממשיך הפסטיבל גם השנה את המסורת שהחלה בשנה שעברה, ומצרף לשורותיו אנשים בעלי מוגבלויות תושבי בת-ים על כסאות גלגלים ממונעים, אשר מאיישים עמדות מודיעין ניידות. לאורך ימי הפסטיבל הם יסייעו לקהל להתמצא ולהגיע למופעים הרצויים.

כמו כן זו השנה השנייה בה אנו ממשיכים את המסורת של אירוח תושבים מכל הארץ חינם בשטח הקמפינג שאנו מכינים במיוחד לאורחי בפסטיבל, על חוף ימה היפה של בת-ים הסמוך לשטח הפסטיבל.

 

חג תשעים שמח

 

אמיתי יעיש בן אוזיליו

מנהל אמנותי

פסטיבל בת-ים הבינלאומי לתאטרון ואמנות רחוב

logo-footerlogo bat-yam tzivoniפיס עבריתtarbut_sport_transparent (1)Document-page-001

 

 

פעולות מיוחדות ביוזמת הפסטיבל

 

כנס : אמנות במרחב הציבורי

מתוקף תפקידו של הפסטיבל בשדה האמנותי והתרבותי בארץ כמוביל את תחום האמנות במרחב הציבורי, בחר השנה הפסטיבל לקיים כנס מקצועי בשיתוף איגוד מנהלי תרבות ברשויות המקומיות ומנהל התרבות בנושא: הזדמנויות לאמנות במרחב העירוני.

הכנס נועד לאפשר מרחב של חשיבה על שילוב האמנות במרחב הציבורי, על האפשרויות הקיימות בו, ועל אתגרים וההתמודדויות של התחום בישראל.

 

ישתתפו :

ראשת מנהל התרבות – גלית והבה שאשו

מנכ"ל עיריית בת-ים – עו"ד ארז פודמסקי-שקד

ראשת המועצה לתרבות מפעל הפיס – דולין מלניק

גרי שוחט – Kamchàtka street theater company, ספרד

אבי גבסון בר אל –  מנהל אמנותי פסטיבל עכו

עמית דרורי – ועדה אמנותית, מתחם האמנים פסט'פקטורי בת-ים

עו"ד יוחאי חי – נציג עמותת למה כובע

איסי וינטר-אבקסיס – יו"ר ועדת השתלמויות איגוד מנהלי תרבות

נציגי תנועת תרבות, עפולה

 

הכנס יתקיים בתאריך 25.7.16 , יום ה', בין השעות 16:00 -19:30.

איגוד לוגו

 

עמדות מודיעין ניידות מאוישות על ידי אנשים עם מוגבלויות בכסאות גלגלים

הפסטיבל ממשיך את המסורת שהחלה בשנת 2015, ומצרף לשורותיו אנשים בעלי מוגבלויות תושבי בת-ים על כסאות גלגלים ממונעים, אשר מאיישים עמדות מודיעין ניידות ומסתובבים בכל שטח הפסטיבל לעזור ולהנחות את קהל האלפים.

הפרויקט הוא שיתוף פעולה של הפסטיבל ושל עמותת "כן אנחנו יכולים", והוא חלק מחזון הפסטיבל לשיתוף פעולה רחב ושילוב הקהילה בפעילותו.

לאתר העמותה : http://www.wecan.org.il/

לוגו עמותת כן אנחנו יכולים

שיתוף פעולה עם גרעין אנ"ת (אמנות נותנת תרומה)

גרעין אנ"ת, הפועל תחת תנועת הצופים, הוא רשת של אמנים חברתיים מצויינים בתחומיהם השונים: אמנויות, חינוך, חברה והקשר ביניהם. אל הגרעין מצטרפים מידי שנה בני נוער היוצאים לשנת שירות דרך תנועת הצופים, הממשיכים לקבוצת הבוגרים בדרכים שונות, ביניהן גרעיני נח"ל.

השנה חוברים הפסטיבל והגרעין לשלוש פעולות משותפות הנעשות על בסיס התנדבותי, והאמנים הצעירים ייקחו חלק בשלוש עבודות בפסטיבל : "פורטרט עירוני", "בת-ים : עיר ארכיון" ו"עץ הטאו". הפסטיבל שמח על האפשרות לשתף פעולה עם גרעין אנ"ת, אשר מאמין בתרבות ובאמנות כאבן היסוד של החברה, ופועל לקיומה מתוך אחריות חברתית.

לאתר :www.zofim.org.il

 

שיתוף פעולה עם עמותת "למה כובע"

עמותת נגני רחוב, המאגדת מוסיקאים מבצעים בסגנונות שונים: מוסיקה קלאסית, מוסיקת ג'אז, מוסיקה פרסית, מוסיקה תורכית, מוסיקה קלה, מוסיקת עולם או כל סגנון מוסיקלי אחר. העמותה שמה לה למטרה לייצג, לקדם לטפח ולפתח את תרבות נגינת הרחוב בישראל, לשטוף את הרחובות במוסיקה איכותית וסוחפת, תוך דאגה לטובת נגני הרחוב.

לאתר : http://www.lamakova.org.il/

לוגו למה כובע

שיתוף פעולה עם עמותת מדברן ישראל

אירוע מידברן הינו האירוע האזורי הרשמי של קהילת מידברן – קהילת הברנינג-מן בישראל, ואירועי האמנות המתרחשים בו הם נדבך משמעותי מהאירוע כולו. למשך 5 ימים מוקמת עיר זמנית במדבר ובה מתקיים מרחב שמאפשר חיים קהילתיים, יצירה, אמנות וביטוי עצמי רדיקלי. העיר וכמעט כל מה שקורה בה נוצר אך ורק בידי תושביה שכולם משתתפים באירוע, ומבוסס על מתנדבים חברי הקהילה.

לאתר : http://midburn.org/he/

 

שיתוף פעולה עם מרכז כלים בת-ים

בית ספר עצמאי לכוריאוגרפיה, פרי יוזמה משותפת של ענת דניאלי וטל גרבינסקי, שנולד מתוך הרצון ללמוד, לחקור וליצור בתוך דיאלוג נמשך. המרכז מציע תכנית דו שנתית בכוריאוגרפיה שמאפשרת התנסות ייחודית ביצירה עצמאית במסגרת קבוצתית עם ליווי והכוונה. בנוסף מתקיימות בכלים סדנאות בכוריאוגרפיה ובמתודות עבודה שונות הפתוחות לכל שיעורים ומופעים שעיניינם שיח והתבוננות מחודשת ביחסים בין יצירה, יוצר וקהל.

השנה יציג מרכז כלים את העבודה KNOW MOTION במסגרת הפסטיבל.

לאתר : http://kelim.org.il/

kelim logo black-07

 

הצוות
מנהל אמנותי

אמיתי יעיש בן – אוזיליו

ועדה אמנותית

עמית דרורי

עוזרת למנהל האמנותי

עפרי עומר

מפיק

גלעד ברנע

מנהלת הפקה

דורית הראבן

מפיק בפועל

גדי שעיו

מפיק טכני

ארי רמז

מפיק טכני

אלי סבן

ניהול מטה

גל פילו

ליווי אמני חו"ל

דמיאן מרין

ליווי אמני חו"ל

ענבל בן חיים

צוות תפעול

פתרונות אירועים

עיצוב גרפי

RE-LEVANT DESIGN

יחסי ציבור

מורן פז תקשורת

ניהול ניו מדיה

רוית חבקוק

ניהול ניו מדיה

טל דניאל

שיווק

גדעון יניב

הפסטיבל מודה למשרד התרבות והספורט, למועצת הפיס לתרבות ואמנות ולהנהלת פרוייקט הסי טאוור

תודה לעיריית בת-ים על כל מנהליה, אגפיה ועובדיה, ולחברת חוף בת-ים לפיתוח ויזמות בע"מ.