על הפסטיבל 2018

על הפסטיבל – 2018

פסטיבל בת-ים הבינלאומי לתיאטרון ואמנות רחוב יתקיים זו השנה ה21 בעיר בת-ים.בת-ים הינה החלוצחה ופורצת הדרך ביסוד תיאטרון הפועל במרחב הציבורי. הפסטיבל מעודד אירועי תרבות מגוונים וזמינים והוא מעצב תרבות חיים עירונית ותוססת. השנה יופיעו בפסטיבל למעלה מ 20 מקבוצות, 180 אמנים ו 33 אירועים שונים של קרקס מודרני, תיאטרון רחוב, מחול, ליצנות, מוזיקה ועוד.הכניסה חופשית!!!

שעות הפסטיבל : יום חמישי 23/08/2018 – 20:00 – 23:00  יום שישי 13:00 – 16:00 (מתחם נוצר/כלים) ובמוצ"ש 20:30 – 23:30

דבר העירייה

תושבים ומבקרים יקרים,

כמדי שנה נחתום את אירועי הקיץ  בפסטיבל בת-ים הבינלאומי לתאטרון ואמנות רחוב.

חודשיים של אירועי תרבות גדושים ומגוונים מתנקזים לאירוע שיא אחד, שבו תהפוך העיר לזירת תיאטרון רחוב, בה יוצגו מופעים מתחום תאטרון הרחוב, הפרפורמנס, הוידאו והמחול. פסטיבל בת-ים הבינלאומי הוא אחד האירועים המובילים בארץ ליצירה תרבותית במרחב הציבורי. במשך עשרים ואחת שנותיו  סלל הפסטיבל את דרכו ומיצב את עצמו כפסטיבל המוביל את העשייה של אמנות הרחוב בארץ, וכאבן שואבת לעשרות אלפי חובבי אמנות רחוב שמגיעים לצפות בו מדי שנה.

השנה מתקיים הפסטיבל במתכונת חדשה, כראשר במקום מוקד אחד, יתקיים בשלושה מוקדים : לאורך טיילת בת-ים, במתחם כלים- נוצר ובטרמינל העיצוב. במשך שלושת ימי הפסטיבל יציגו 33 מופעים, ובהם 21 בכורות והפקות מקור מתחום התיאטרון, מחול קרקס מודרני ומוסיקה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחגיגת תיאטרון במיטבה. הכניסה חופשית.

שלכם ובשבילכם,

הנהלת העיר

 

 

 

דבר ההנהלה האמנותית

 

תושבי בת-ים ואורחים יקרים,

האמנות ברחוב היא פעולה לא מציאותית בסביבה מציאותית ומוכרת. כמו לחלום חלום, בו הכל יכול לקרות. כאשר אמן הרחוב הופך את הרחוב לבמה, הוא מזמין אותנו לחלום איתו רגע. זהו רגע של רגש, של כמיהה, של תקווה. הרגעים הללו הם מרכיב חיוני בחיים שלנו. מתוך ידיעה זו יצאנו לדרך בשנתנו הראשונה כמנהלים אמנותיים. היתה זו דרך מלאת הפתעות ואתגרים, ובמסענו היתה לנו הזכות להכיר את בת-ים ואת אנשיה, ללמוד ולחקור את המרחבים הציבוריים שלה ולבקר במוסדות התרבות הענפים והיצירתיים שבה.  מתוך מסע זה בחרנו להתרחב השנה ולהתמקד בשלושה מקומות בעיר – בטיילת, המרחב הציבורי הוותיק של הפסטיבל, בטרמינל עיצוב שהוא פנינה של מרחב אמנותי מרהיב ובמתחם של תיאטרון נותר וכלים ששניהם ממרכזי התרבות החשובים של בת-ים בתחום התיאטרון והמחול.בשלושת האתרים מחכה לכם מגוון עצום של יציערה ישראלית המציע נקודת מבט מפתיעה על העיר ועל החיים בה – חמש עשרה בכורות ישראליות שיעלו בפעם הראשונה ברחבי העיר, יחד עם עשרות מופעים ואירועים נוספים – מופעי אקרובטיקה מפעימים, תיאטרון רחוב מהשורה הראשונה ומחול תלוי מקום. בנוסף אנחנו מארחים השנה מופע ססגוני ומרהיב מצרפת, גדוש פירוטכניקהכ ולוליינות. אנחנו מזמינים אתכם לצעוד לאורך הטיילת בחלקיה השונים, לבקר בטרמינל עיצוב ובמתחם כלים-נוצר באיזור התעשייה, לפגוש, לצחוק, להתרגש ולהינות מכוחה של אמנות אמיצה וחופשייה, שנעשתה מתוך אהבת אמת לעיר ותושביה.

 

שלכם,

יוגי דקל, נטלי צוקרמן, רואי גורמזאנו ויואב ברתל

 

הצוות
מנהלים אמנותיים משותפים

יוגי דקל יואב ברתל נטלי צוקרמן רואי גורמזאנו

מפיק

גלעד ברנע - אסקלה

מנהלת הפקה ומנהלת מחלקת אירועים

דורית הראבן

מפיק טכני

ארי רמז

מפיק בפועל

גדי שעיו

עוזרת הפקה ומטה

רותם אבנעים

עיצוב גרפי

סטודיו 361 מעלות

ניהול ניו מדיה

רוית חבקוק וטל דניאל

הפסטיבל מודה למשרד התרבות והספורט, למועצת הפיס לתרבות ולמכון תרבות צרפת

תודה לעיריית בת-ים על כל מנהליה, אגפיה ועובדיה, ולחברה לתרבות פנאי וספורט בת-ים

תודה מיוחדת למר שמעון מלכה, מנהל אגף תרבות וכל צוות האגף.